Имануел Куикли вкара 25, когато Раптърс победи Рокетс със 107-104 за втора поредна победа
AP News | 2024-02-10 | 05:24:19

ТОРОНТО (АП) — Имануел Куикли отбеляза 25 точки, Ар Джей Барет имаше 21 и Торонто Раптърс удържаха да победят Хюстън със 107-104 в петък вечер за четвъртата си поредна домакинска победа над Рокетс.

Якоб Поелтъл записа 16 точки и 12 борби, а Скоти Барнс добави 13 точки и 10 борби, докато Раптърс спечелиха втората си поредна победа, след като загубиха осем от девет. Торонто, след победа над Шарлът в сряда, не бе печелил последователни мачове, откакто победи Кливланд на 1 януари и Мемфис на 3 януари.

Барнс вкара 4 за 16 и на косъм пропусна трипъл-дабъл , завършвайки с осем от 24-те асистенции на Торонто. Седемте асистенции на Барет бяха рекорд за сезона.

Най-голямата преднина на Торонто беше 22 точки, преди Хюстън да намали дефицита си до една, 105-104, след тройка на Дилън Брукс в последните 30 секунди на четвъртата четвърт. Барет отговори с чифт наказателни удари.

Пет секунди оставащи, Арън Холидей от Хюстън пропусна опит за 3 точки, който щеше да изравни мача. Рокетс върнаха топката, но ветеранът нападател Джеф Грийн пропусна последния удар.

Брукс вкара 11 от своите 20 точки в четвъртата, а Джабари Смит-младши имаше 12 точки и 11 борби за Рокетс. Кам Уитмор отбеляза 17 точки, преди да напусне заради изкълчен десен глезен, докато Хюстън загуби четвъртата си поредна загуба в гостуването. Хюстън е 5-19 разстояние от дома.

Бившият гард на Раптърс Фред ВанВлийт пропусна втория си пореден мач заради разтегнат ляв адуктор, пропускайки шанс да играе в града, където прекара първите седем години от кариерата си и спечели титла в НБА през 2019 г.

Треньорът на Рокетс Име Удока каза по-рано тази седмица, че ВанВлийт вероятно няма да се завърне, докато не наближи паузата за мача на звездите.

Феновете станаха за овации, когато Раптърс почетоха VanVleet с видео почит по време на първия таймаут на играта. Ван Влийт влезе в корта и вдигна ръце в знак на благодарност.

Новодошлите в Торонто Очай Агбаджи и Кели Олиник, придобити от Юта в четвъртък, бяха активни, малко не играха.

Раптърс вкараха 10 точки след осем проигравания на Хюстън в първата четвърт и водеха с 34-20 след една.

Уитмор вкара 15 точки във втората, когато Рокетс взеха първото си преднина в мача, като започнаха четвърт със серия 19-2. Торонто се събра и водеше с 61-49 на полувремето и взе преднина с 88-71 до четвъртото.

Реферът Кортни Къркланд не се завърна за второто полувреме. Говорител на Raptors каза, че Къркланд е напуснал поради заболяване.

Rockets: Посетете Атланта в събота.

Raptors: Домакин на Cleveland в събота.